Güvenli Alışveriş nedir?

Güvenli Alışveriş, Bursabuluyor.com'un 2016 yılında keşfedip geliştirdiği, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir.  Güvenli Alışveriş sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapabilir; ister yeni ister ikinci el ürünü teslim alır ve görüp onayladıktan sonra satın alırsınız. Böylece hiçbir risk almadan güvenli alışveriş yapmış olursunuz. Bursabuluyor.com 'daki tüm alışverişler ve ödemeler Güvenli Alışveriş güvencesinde gerçekleşir.

 

Satıcıyım / Alıcıyım. Güvenli Alışveriş'in bana faydası nedir?

Satıcıysanız; Güvenli Alışveriş sayesinde alıcı ürüne onay verdikten sonraki ilk iş günü sattığınız ürünün bedeli banka hesabınıza aktarılır. Ürününüz ve paranız Bursabuluyor.com güvencesi altında olur.

Alıcıysanız; Güvenli Alışveriş sayesinde ödemenizi hemen satıcıya aktarmaz, sizden onay gelene kadar güvenli havuz hesabımızda bekletiriz. Onay veya iade kararını vermeniz için, satıcının ürünü kargoya verdiği tarihten itibaren, 3 iş günü süreniz olur. Ürüne onay verdiğinizde paranız, satıcının banka hesabına aktarılır.

 

Güvenli Alışveriş ile param gerçekten güvende mi?

Bursabuluyor.com 'da paranız güvendedir. Siz ürüne onay vermeden paranız satıcıya aktarılmaz. Sorunlu bir ürün geldiğinde paranız iade edilir. Güvenli Alışveriş ile tüm ödemeleriniz ve alışverişleriniz Bursabuluyor.com 'un 100 güvencesi altında gerçekleşir.

 

Bursabuluyor.com'da kredi kartıyla ödeme yapmak güvenli midir?

Evet. Çünkü Bursabuluyor.com 'da kredi kartı ve banka kartı kullanımında en son geliştirilen şifreleme yöntemleri 128 bit SSL ve çalıntı kart numarası kullanımını engelleyen CVC2 kimlik kontrolü uygulaması ile ödeme altyapısında 100 güvenlik sağlanmaktadır.

Bursabuluyor.com'da alışveriş yaparken kredi kartınızı veya banka kartınızı güvenle kullanabilirsiniz. Kredi kartı ve banka kartı kullanımında, en son geliştirilen şifreleme yöntemleri 128 bit SSL, çalıntı kart numarası kullanımını engelleyen CVC2 kimlik kontrolü ve 3D Secure güvenlik uygulaması ile ödeme altyapısında 100 güvenlik sağlanmıştır. Ödeme işlemleri ile ilgili bütün sorularınız için yardım sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

 

Bursabuluyor.com havuz hesabı nedir?

Havuz hesabı, Bursabuluyor.com 'da yaptığınız tüm ödemelerin ilk önce aktarıldığı güvenli hesaptır. Bir ürüne ödeme yaptığınızda paranız önce Bursabuluyor.com 'un yönettiği güvenli havuz hesabına aktarılır. Ürünü teslim alıp onay verdiğinizde havuz hesabında tutulan paranız Bursabuluyor.com  tarafından satıcının hesabına aktarılır. Üründe sorun çıkarsa havuz hesabında bekletilen paranız, satıcıya aktarılmaz; kartınıza/hesabınıza iade edilir. Böylece paranız ve alışverişiniz 100 güvence altında olur.

 

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Güvenli Alışveriş ile ilgili aklınıza takılan tüm soruların kısaca cevapları – işleyiş şekli;

Ürün satın aldınız veya sattınız! Peki, şimdi alıcı ve satıcı arasındaki ürün ve para transferi nasıl gerçekleşecek?

Türkiye'de yeni gelişmiş olan Güvenli Alışveriş sayesinde!

Bursabuluyor.com 'un 2016 yılında keşfedip geliştirdiği Güvenli Alışveriş, internetten alışverişi daha keyifli ve güvenli kılan bir ödeme-onay sistemidir.

Güvenli Alışveriş sayesinde internetten dokunarak alışveriş yapar; ister yeni, ister ikinci el ürünü, ürünün kargolanmasını takip eden 3 gün boyunca denedikten sonra onay verirsiniz. Böylece hiçbir risk almadan alışveriş yaparsınız.

Güvenli Alışveriş sayesinde, yaptığınız ödemeler önce Bursabuluyor.com havuz hesabında toplanır; ürünü teslim alıp onay verdiğinizde paranız satıcıya aktarılır.

Güvenli Alışveriş ile 2016'den bugüne kadar Binlerce alışveriş gerçekleşmiştir.

 

Güvenli Alışveriş’te Ticaret Nasıl Gerçekleşiyor?

 

A. Alıcı Ödeme Yapar

Alıcı, ürün bedelini kredi kartı banka kartı veya anlaşmalı sanal post alt yapısı ile öder. Para, Bursabuluyor.com  havuz hesabında bloke edilir.

B. Satıcı Ürünü Kargolar

Ödemeyi takip eden 3 iş günü içerisinde, satıcı ürünü alıcıya gönderir. Daha sonra satıcı, kargo fiş numarasını ve paranın aktarılmasını istediği banka hesap numarasını Bana Özel/Durum sayfasından sisteme girer.

C. Alıcı Ürünü Onaylar

Alıcı ürünü teslim aldığında, Bana Özel/Durum sayfasından onay verir.
 

D. Para Satıcıya Aktarılır

Ürün bedeli, alıcının onayıyla Bursabuluyor.com tarafından satıcının banka hesabına aktarılır.

 

Bursabuluyor.com, Bursa'nın İlan ve Alışveriş Sitesi